Badanie kultury bez okularów: w stronę doświadczenia kulturowego

grafika

Wydział Studiów Kulturowych UwB zaprasza na spotkanie w cyklu Kulturoznawcze wykłady gościnne. Wykład pt. "Badanie kultury bez okularów: w stronę doświadczenia kulturowego" wygłosi prof. Grzegorz Godlewski z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak zapowiadają organizatorzy, wykład prof. Godlewskiego nawiązuje do publikacji „Luneta i radar. Szkice z antropologicznej teorii kultury” w której autor przedstawia "różnorodne rozpoznania sytuacji o kulturze, zwłaszcza w naukach o kulturze, w obrębie której dokonuje się zmiana – odchodzi się od dążenia do tworzenia teorii a podąża w stronę modelu postparadygmatycznego. Wyrazem owych dążeń stają się starcia w obszarze świata tekstowego, ukształtowanego przez obraz, pismo czy druk z obszarem świata potekstowego, co reprezentują różnorodne strategie praktyk, czy doświadczenia kulturowe wychodzące poza tekstualność, co uznać można za próbę przełamania hegemonii tekstualności."

Spotkanie odbędzie się 17 maja 2024 w godzinach 11:30-13:00, w sali B4 w siedzibie Wydziału Studiów Kulturowych (ul. Świerkowa 20).

wyklad_na_wsk_grafika.jpg