Białostocki Salon Maturzystów w kampusie UwB

salon maturzystów w Lublinie - przedstawicielki UwB

To okazja do bezpośrednich rozmów z uczniami i przedstawienia im oferty Uniwersytetu w Białymstoku. Rozpoczęła się ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna Salon Maturzystów Perspektywy 2023. Dziś i jutro (5-6.09) największa podlaska uczelnia prezentuje się w Lublinie, a już w piątek, 8 września, będzie gospodarzem Białostockiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023. Spotykamy się w kampusie UwB przy ul. Ciołkowskiego, w godz. 9-14.

W Białostockim Salonie Maturzystów tegoroczni maturzyści, ale także młodsi uczniowie i nauczyciele spotkają się z przedstawicielami największych uczelni z Białegostoku i Lublina. Poznają ich ofertę edukacyjną, zasady rekrutacji na wymarzone studia, dodatkowe możliwości rozwoju. W kampusie UwB zaprezentują się: Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Społeczna Akademii Nauk, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Salon Maturzystów to także rozmowy o egzaminie dojrzałości, dlatego w Białymstoku spotkają się z uczniami eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. O maturze 2024 opowie dyrektor OKE w Łomży dr Agnieszka Muzyk. Tegoroczni maturzyści dowiedzą się też wszystkiego o egzaminach z języka polskiego, matematyki, języków obcych, przedmiotów dodatkowych. Nie zabraknie również informacji o deklaracjach maturalnych, najważniejszych terminach i innych ważnych kwestiach związanych w obowiązkową częścią majowego egzaminu.

Poszczególne wydarzenia odbędą się w budynkach Wydziału Chemii oraz Wydziału Matematyki i Instytutu Informatyki. Na spotkanie z pracownikami Uniwersyteckiego Centrum Rekrutacji oraz Działu Promocji UwB zapraszamy do siedziby Wydziału Chemii. To okazja do bliższego poznania szczegółowej oferty naszej uczelni oraz systemu rekrutacji.

Uczestnicy Salonu otrzymają bezpłatnie publikację „Informator dla Maturzystów 2024”.

Na kolejne spotkania z Uniwersytetem w Białymstoku w Salonie Maturzystów Perspektywy 2023 zapraszamy do Warszawy (14-15.09. ) oraz Olsztyna (22.09.). Wyjazdy do innych miast organizowane są w ramach akcji „Studiuj w Białymstoku” prowadzonej przez Urząd Miejski w Białymstoku.

Program Białostockiego Salonu Maturzystów.

Rejestracja na spotkania z ekspertami OKE prowadzona jest poprzez stronę: https://salonmaturzystow.pl/2023/

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.