Byli na obozie językowo-kulturowym w Tajwanie, teraz dzielą się swoimi wrażeniami

16.09.2024
prof. Agnieszka Wilczewska ze studentami

Studenci Wydziału Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku Stanisław Omieciuch i Kacper Matejkowski oraz studentka Wydziału Zarządzania Zuzanna Winiarz, spotkali się z prof. dr hab. Agnieszką Wilczewską, prorektorem ds. nauki i współpracy międzynarodowej, aby podzielić się wrażeniami z uczestnictwa w obozie językowo - kulturowym na Tajwanie.

- Serdecznie gratuluję Wam odwagi oraz świadomości, jak wiele korzyści, zwłaszcza w obszarze rozwoju osobistego, niosą ze sobą wyjazdy na kursy i szkolenia za granicą. Mam jednocześnie nadzieję, że Wasz przykład zainspiruje innych studentów do aktywnego udziału w wydarzeniach organizowanych przez nasz Uniwersytet w ramach międzynarodowych programów – mówiła podczas spotkania prof. dr hab. Agnieszka Wilczewska.

Studenci z UwB znaleźli się w grupie 58 osób zakwalifikowanych do udziału w "MCUT Language & Culture Camp in Taiwan", organizowanym przez Ming Chi University of Technology. Spędzili w Tajwanie 10 dni, w trakcie których uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, w tym z języka mandaryńskiego. Mieli możliwość zwiedzenia słynnych zabytków północnego Tajwanu, nowoczesnych ośrodków badawczych, a przede wszystkim nawiązania cennych kontaktów z innymi uczestnikami obozu z takich krajów, jak: Stany Zjednoczone, Malezja, Peru, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Chile, Kambodża.

- Była to wspaniała możliwość zapoznania się z kulturą odległą od europejskiej, zawiązania nowych znajomości oraz poszerzenia moich horyzontów – podkreślała podczas spotkania w Rektoracie UwB Zuzanna Winiarz.

Koordynacją wyjazdu do Tajwanu zajmował się Dział Współpracy Międzynarodowej UwB.

- Jestem bardzo dumna z naszych studentów, którzy nie tylko godnie reprezentowali Uniwersytet w Białymstoku, ale też całą Polskę, ponieważ UwB był jedyną uczelnią  z naszego kraju, która uczestniczyła w wydarzeniu - mówi Anna Maj, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.