Chemiczka z UwB wśród laureatów Nagrody Naukowej Oddziału PAN w Olsztynie i Białymstoku

22.02.2024

Dr hab. Elżbieta Regulska z Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku odebrała dziś (22.02.2024) Nagrodę Naukową Oddziału PAN w Olsztynie i Białymstoku w kategorii nauki ścisłe, techniczne i nauki o Ziemi. W uroczystości wziął udział prezes PAN i biolog z UwB prof. Marek Konarzewski.

Kapituła doceniła jej osiągnięcie pod tytułem „Modyfikowane mieszane tlenki metali oraz aromatyczne związki heterocykliczne zawierające fosfor w układzie pierścieni skondensowanych jako materiały funkcjonalne” – cykl artykułów naukowych.

Dr hab. Elżbieta Regulska jest zatrudniona w Katedrze Chemii Analitycznej i Nieorganicznej, w Zakładzie Analiz Farmaceutycznych i Żywności. Jej zainteresowania naukowe obejmują też m.in. wielofunkcyjne półprzewodniki nieorganiczne, nanostruktury węglowe, syntezę fotokatalizatorów i biosensory z detekcją optyczną i elektrochemiczną.