Data: 14 - 15.01.2024
Miejsce wydarzenia: Wydział Ekonomii i Finansów UwB
Godzina: 18:00 - 20:00

Te wydarzenia muzyczne połączone będą ze zbiórką na rzecz pracownicy UwB Joanny Trzeszczkowskiej, zmagającej się z chorobą nowotworową. Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na świąteczne koncerty charytatywne, które odbędą się 14 stycznia (niedziela) w auli Wydziału Ekonomii i Finansów UwB przy ul. Warszawskiej oraz 15 stycznia (poniedziałek) w auli Wydziału Nauk o Edukacji UwB przy ul. Świerkowej. Rezerwacja biletów (wartość cegiełki - 25 zł) odbywa się drogą mailową.

- Będziemy uradowani, mogąc spotkać się razem z Państwem i wystąpić w tych niezwykłych okolicznościach, budując wspólnotę akademicką Uniwersytetu w Białymstoku, która zapewnia wsparcie swoim bliskim - podkreśla mgr Agnieszka Panas, dyrygent Chóru Akademickiego Uniwersytetu w Białymstoku.

Koncerty rozpoczną się o godz. 18. Na scenie wystąpią znakomici artyści: Weronika Słoma, Monika Korzeniecka, Rafał Orłowski (partie solowe) oraz Paweł Bogdanowicz (fortepian). Dyrygować będzie Agnieszka Panas. Wystąpi również Katarzyna Perkowska, która wykona na żywo rysunki na piasku, nawiązujące do prezentowanych utworów.

Podczas koncertu w siedzibie WEiF (niedziela) odbędzie się także licytacja ikony autorstwa Katarzyny Perkowskiej oraz prac wykonanych przez artystki Zakładu Edukacji Artystycznej Wydziału Nauk o Edukacji.

Organizatorzy świątecznych występów zapewniają, że będą to wyjątkowe i piękne wydarzenia, zarówno muzycznie, jak i wizualnie. W ich organizację zaangażowało się wielu pracowników i studentów z różnych wydziałów Uniwersytetu – będzie to świąteczna akcja charytatywna całej społeczności największej podlaskiej uczelni.

Rezerwacja biletów odbywa się drogą mailową. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: chor@uwb.edu.pl.

Bilety będzie można odebrać przed wydarzeniem w miejscu koncertu.

Zbiórka na rzecz Joanny Trzeszczkowskiej organizowana jest we współpracy z Fundacją Wspierania Rodziny i Społeczeństwa ISKRA.

Więcej informacji o koncertach.

plakat_chor.jpg