Dr hab. Ewa Gorodkiewicz z UwB z tytułem profesora

02.02.2023

Kolejna badaczka z Uniwersytetu w Białymstoku otrzymała tytuł profesorski. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał go dr hab. Ewie Gorodkiewicz z Wydziału Chemii.

Prof. Ewa Gorodkiewicz kieruje Pracownią Bioanalizy w Katedrze Chemii Fizycznej. Jej naukowe zainteresowania obejmują biosensory (9 uzyskanych patentów), markery nowotworowe, powierzchniowy rezonans plazmonów w wersji imaging (SPRi).

Na Uniwersytecie w Białymstoku zatrudnionych jest aktualnie 770 nauczycieli akademickich, 77 z nich ma tytuł profesora.