Dr hab. Karol Konaszewski, prof. UwB z ministerialnym stypendium

Prof. UwB Karol Konaszewski

Dr hab. Karol Konaszewski, prof. UwB z Wydziału Nauk o Edukacji otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców.

Jak informuje MEiN, stypendia te przyznawane są badaczom wykazującym się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej. W tym roku wpłynęło 1828 wniosków, a Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 230 młodym naukowcom reprezentującym 51 dyscyplin naukowych i artystycznych. Stypendia zostały przyznane na okres 3 lat, ich miesięczna wysokość wynosi 5.390 zł.

Dr hab. Karol Konaszewski, prof. UwB jest zatrudniony w Katedrze Edukacji Międzykulturowej i Elementarnej (Zakład Studiów Międzykulturowych i Regionalnych). Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień związanych z pedagogiką zdrowia, kryminologią i psychologią osobowości.

Prof. Konaszewski jest autorem 3 monografii i ponad 70 publikacji naukowych oraz 40 referatów na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Sumaryczny Impact Factor jego publikacji wynosi 81.564, a indeks Hirscha 11. Kierownik projektów badawczych w ramach konkursów Narodowego Centrum Nauki (PRELUDIUM i SONATA), Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Instytutu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Brał udział także w kilku projektach międzynarodowych realizowanych w ramach programów finansowanych z Funduszy Europejskich oraz w projektach krajowych finansowanych między innymi ze środków Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie czy Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Ukończył staże naukowo-badawcze między innymi w Katolickim Uniwersytecie Eichstätt-Ingolstadt (Niemcy), Uniwersytecie Tomasza Baty w Zlinie (Czechy) czy Ramapo College of New Jersey (USA). Stale współpracuje z Luther College (USA) i Witten/Herdecke University (Niemcy). Przygotował ponad 60 recenzji artykułów naukowych dla czasopism takich jak m.in. Crime & Delinquency, International Journal of Offender Therapy and Comparative Criminology, Journal of Clinical Medicine czy Scientific Reports.