Dr hab. Małgorzata Bieńkowska we władzach Polskiego Towarzystwa Socjologicznego

prof. Małgorzata Bieńkowska

Dr hab. Małgorzata Bieńkowska, prof. UwB, została wybrana do Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

W skład Prezydium wchodzi 7 osób: przewodniczący PTS, wiceprzewodniczący, sekretarz, skarbnik oraz trzech członków Zarządu Głównego. Do zadań Prezydium należy m.in. reprezentowanie Towarzystwa na zewnątrz i działanie w jego imieniu, kierowanie jego działalnością, a także zarządzanie majątkiem i funduszami PTS.

Kadencja władz Polskiego Towarzystwa Socjologicznego potrwa do 2026 r.

Dr hab. Bieńkowska, prof. UwB jest dyrektorem Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, kieruje też Zakładem Socjologii Kultury. Jej zainteresowania badawcze obejmują socjologię pogranicza, wielokulturowość, teorie socjologiczne, gender studies, antropologię społeczną.

Jak podkreśla prof. Bieńkowska, jej obecność w Prezydium Zarządu Głównego jest szczególnie istotna w kontekście cyklicznego Zjazdu Socjologicznego PTS, który w 2025 roku odbędzie się w Białymstoku, co jest nobilitacją i wyrazem uznania środowiska naukowego socjologów dla białostockiego ośrodka.