Dr hab. Piotr Zieliński, prof. UwB powołany do Rady Naukowej przy GIOŚ

Rada Naukowa przy GIOŚ

Dr hab. Piotr Zieliński, prof. UwB, dziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, został powołany do Rady Naukowej przy Głównym Inspektorze Ochrony Środowiska. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się 10 marca 2023 r. w Warszawie.

Akty nominacyjne wręczali powołanym ekspertom sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Jacek Ozdoba oraz główny inspektor ochrony środowiska Krzysztof Gołębiewski.

Do głównych zadań Rady Naukowej należą m.in.: ustalanie kierunków działalności naukowej GIOŚ, doradztwo eksperckie, koordynacja współpracy z ośrodkami naukowymi w kraju i zagranicą, organizowanie konferencji naukowych i spotkań o charakterze naukowym.

Dr hab. Piotr Zieliński, prof. UwB jest zatrudniony w Katedrze Ekologii Wód na Wydziale Biologii. Specjalizuje się w hydrobiologii, ekologii wód, hydrochemii oraz ochronie wód.

Więcej informacji o powołaniu Rady Naukowej przy Głównym Inspektorze Ochrony Środowiska można znaleźć na stronie internetowej GIOŚ.

Źródło zdjęcia: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska