Dr hab. Wioleta Danilewicz z nominacją profesorską

prof. Wioleta Danilewicz

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 15 maja 2024 r. nadał dr hab. Wiolecie Danilewicz z Wydziału Nauk o Edukacji UwB tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika.

Prof. Wioleta Danilewicz jest zatrudniona w Katedrze Studiów Społecznych i Edukacyjnych, gdzie kieruje Zakładem Pedagogiki Społecznej. W swoich badaniach zajmuje się przede wszystkim rodziną, m.in. w kontekście zjawisk związanych z migracją i wielokulturowością.