Dr Jacek Brzozowski z Wydziału Stosunków Międzynarodowych UwB został wojewodą podlaskim

dr Jacek Brzozowski Wojewodą Podlaskim - banner

Dr Jacek Brzozowski z Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku został nowym wojewodą podlaskim. Na to stanowisko powołał go premier Donald Tusk, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego.

Dr Jacek Brzozowski ukończył historię na Uniwersytecie w Białymstoku w 2002 roku. Od blisko 20 lat jest wykładowcą akademickim, obecnie pracuje na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku. To również pomysłodawca Festiwalu Dyplomatycznego im. prof. Stefana Mellera, który odbywa się na Uniwersytecie w Białymstoku od 2016 roku i autor programu nauczania historii dyplomacji i protokołu dyplomatycznego w szkole średniej.

Dr Jacek Brzozowski odebrał nominację na urząd wojewody podlaskiego 20 grudnia 2023 r., z rąk wiceszefa MSWiA Tomasza Szymańskiego.

Źródło zdjęcia: MSWIA