Dwoje badaczy z UwB w Komisji Ewaluacji Nauki

Członkowie Komisji Ewaluacji Nauki odebrali powołania

Prof. dr hab. Małgorzata Dajnowicz oraz prof. dr hab. Henryk Wnorowski z Uniwersytetu w Białymstoku zostali powołani na członków Komisji Ewaluacji Nauki. Powołania wręczył wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek. Kadencja KEN rozpoczęła się 1 kwietnia 2023 i potrwa do 31 grudnia 2027 r.

Prof. Małgorzata Dajnowicz jest zatrudniona na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych, gdzie kieruje Katedrą Historii Kultury oraz Pracownią Historii Kobiet. Jej naukowe zainteresowania obejmują historię Polski i powszechną XIX i XX wieku, dzieje kobiet, ruchy społeczne i polityczne, dzieje elit endeckich.

Prof. Henryk Wnorowski pracuje na Wydziale Ekonomii i Finansów. Jest kierownikiem Katedry Nauk o Przedsiębiorstwie. Zajmuje się m.in. zagadnieniami instytucjonalnych uwarunkowań funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce i w Unii Europejskiej, wpływem podatków na prowadzenie biznesu na poziomie mikroekonomicznym, polityką gospodarczą.

Jak przypomina na swojej stronie internetowej MEiN, do zadań Komisji Ewaluacji Nauki należy m.in. przeprowadzanie ewaluacji jakości działalności naukowej, przygotowanie projektów wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz przedstawianie ministrowi propozycji kategorii naukowych dla podmiotów poddanych ewaluacji.

Źródło zdjęcia: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nowi-czlonkowie-komisji-ewaluacji-nauki-odebrali-powolania