Dwoje naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku odebrało nominacje profesorskie

17.10.2024
uroczystość w Pałacu Prezydenckim

Prof. dr hab. Elżbieta Awramiuk z Wydziału Filologicznego oraz prof. dr hab. Adam Doliwa z Wydziału Prawa odebrali z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się 15 października br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Prof. dr hab. Elżbieta Awramiuk kieruje Katedrą Językoznawstwa Porównawczego i Stosowanego oraz Zakładem Stosowanego Językoznawstwa Polonistycznego. Jej naukowe zainteresowania obejmują m.in. psycholingwistykę, lingwistykę edukacyjną, morfologię, fonologię oraz pisownię współczesnego języka polskiego. Należy do Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026.

Prof. dr hab. Adam Doliwa kieruje Katedrą Prawa Cywilnego i Rolnego, a także Zakładem Prawa Cywilnego. Jego naukowe zainteresowania obejmują m.in. prawo cywilne, mieszkaniowe, prawo samorządu terytorialnego. Jest członkiem Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (2024-2027) oraz sędzią Sądu Najwyższego.

Fot. Przemysław Keler/KPRP

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.