Dyplomatorium absolwentów Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie

28.07.2023
dyplomatorium w Wilnie

34 absolwentów Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie odebrało dyplomy ukończenia studiów. Uroczystość odbyła się w środę, 26 lipca 2023 r., w Domu Kultury Polskiej. Była to już 14. promocja absolwentów studiów licencjackich i 7. studiów magisterskich na Wydziale Ekonomiczno-Informatycznym.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz UwB i wydziału: dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB - prorektor uczelni ds. rozwoju, dr hab. Jerzy Halicki prof. UwB - dyrektor Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie oraz zastępca dyrektora dr Elżbieta Majewska.

- Kolejna rzesza znakomicie wykształconych na Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie młodych ludzi będzie mogła skorzystać ze swojej wiedzy i umiejętności, aby budować siłę Republiki Litewskiej, a także siłę społeczności, którą reprezentują. Ta wiedza, którą żeście otrzymali plus młodość musi zakończyć się sukcesem i tego wam życzę. Na nowej drodze życia, na nowej drodze z wyższym wyksztalceniem. Nie zawiedźcie nas — mówił prorektor ds. rozwoju prof. UwB Jarosław Matwiejuk.

Absolwentom towarzyszyli też wykładowcy, rodzice, znajomi oraz zaproszeni goście m.in. Konstanty Radziwiłł - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Litewskiej, Waldemar Tomaszewski - poseł do PE, RitaTamašunienė - posłanka na Sejm Republiki Litewskiej, Beata Pietkiewicz – posłanka na Sejm RL, dr Danuta Narbut- wicemer Samorządu Rejonu Wileńskiego; Grzegorz Sakson – radny Samorządu Miasta Wilna, Krystyna Dzierżyńska – prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie „Macierz Szkolna”, Renata Cytacka – Forum Rodziców Szkół Polskich Rejonu Solecznickiego; Artur Ludkowski – dyrektor Domu Kultury Polskiej w Wilnie, prof. Wojciech Stankiewicz - prezes Stowarzyszenia Naukowców Polaków Litwy; Romuald Brazis – Universitas Studiorum Polona Vilnensis; Stanisław Pieszko - prezes Fundacji Samostanowienie, Paweł Giliauskas – prezes Forum Przedsiębiorczości Polskiej "KORONA", Andrzej Łuksza – członek zarządu Forum Przedsiębiorczości Polskiej "KORONA", dyrektor i właściciel firmy UAB Vilniaus Avilda.

W tym roku studia w wileńskiej Filii UwB ukończyły 34 osoby. Na kierunku informatyka - 9 osób, europeistyka - 11 osób, ekonomia I stopnia - 9 osób i ekonomia II stopnia - 5 osób. Trzy absolwentki: Elżbieta Jankowska (informatyka), Karolina Kliukaitė-Limanowska (europeistyka), Justyna Michalkiewicz (ekonomia) otrzymały dyplomy honorowe za wysokie wyniki w nauce. 10 osób zostało otrzymało wyróżnienia za aktywną działalność i znaczące osiągnięcia na rzecz środowiska akademickiego.

Od początku działalności filii studia ukończyło ponad 870 absolwentów.

Galeria zdjęć z wydarzenia