Filia UwB w Wilnie będzie współpracować z Kancelarią Sejmu Republiki Litewskiej

prof. Jerzy Halicki i Modestas Gelbuda

Umowa o współpracy została zawarta w dniu 2 lutego 2024 roku w Sejmie Republiki Litewskiej. Dokument podpisali kanclerz Sejmu Modestas Gelbūda i dziekan Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie dr hab. Jerzy Halicki, prof. UwB.

Umowa obejmuje współpracę Stron w zakresie studiów, badań naukowych, prac rozwojowych oraz działań projektowych, przy jednoczesnym harmonizowaniu teorii i praktyki w rozwijaniu kompetencji studentów, wykładowców i pracowników Kancelarii. Jej celem jest wzmacnianie odpowiedzialności społecznej oraz promowanie zintegrowanego systemu studiów. W ramach umowy przewidziano także możliwość odbywania praktyk zawodowych przez studentów Filii UwB w Wilnie – Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego.

Fot. Ilona Šilenkova.