I Uniwersyteckie Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Rektora UwB

I Uniwersyteckie Mistrzostwa Strzeleckie

W sobotę, 8 czerwca, odbyły się I Uniwersyteckie Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Rektora UwB na strzelnicy KALIBER w Białymstoku. Zawody zorganizowało Koło Naukowe Towarzystwo Wiedzy Obronnej UwB. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu studentów największej podlaskiej uczelni.

Podium zajęły studentki Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Na miejscu pierwszym uplasowała się Karolina Grabińska - studentka I roku administracji. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Zajko - studentka bezpieczeństwa i prawa, a trzecie Julia Dąbrowska - studentka III roku prawa.

- Bardzo się cieszę się, że studenci chcą angażować się w tak wspaniałe inicjatywy, jak I Mistrzostwa Strzeleckie UwB, które w dzisiejszych czasach mają znaczenie szczególne. Będzie to nowa, cykliczna, coroczna impreza, która na stale wpisze się w krajobraz uniwersytecki - zapowiada opiekun koła dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB i prorektor największej podlaskiej uczelni, który również uczestniczył w mistrzostwach.

Zwycięzcom, uczestnikom i organizatorom serdecznie gratulujemy.