Intensyfikacja współpracy pomiędzy Uniwersytetem a Województwem Podlaskim

02.08.2024
Spotkanie w UMWP, fot. Paweł Krukowski

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbyło się spotkanie marszałka Łukasza Prokoryma z rektorem-elektem prof. dr hab. Mariuszem Popławskim, prorektorami-elektami oraz kanclerzem Uniwersytetu w Białymstoku. Pomysły na rozwój białostockiej uczelni oraz potrzeba intensywnej współpracy to główne tematy rozmowy, która odbyła się we wtorek 30 lipca.

- Nie wyobrażamy sobie sukcesu naszego regionu, bez sukcesu naszych uczelni. Korelacja współpracy samorządu województwa z uczelniami jest czymś naturalnym i koniecznym – powiedział marszałek Łukasz Prokorym. Podczas rozmowy obecni byli także dyrektorzy departamentów urzędu marszałkowskiego odpowiedzialnych za fundusze unijne.

- Z radością przyjąłem możliwość spotkania z Panem marszałkiem Łukaszem Prokorymem oraz jego współpracownikami. Podczas spotkania omówiliśmy między innymi zasady funkcjonowania grupy roboczej powołanej wspólnie z marszałkiem Prokorymem, której celem jest pogłębienie współpracy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim a Uniwersytetem w Białymstoku. Działania tej grupy są ściśle powiązane z kształtowanym na Uniwersytecie w Białystoku Działem Projektów, mającym na celu intensyfikację pozyskiwania środków zewnętrznych. - powiedział rektor-elekt prof. dr hab. Mariusz Popławski.

- Wierzę, że dzięki współpracy między naszymi instytucjami znacznie wzmocnimy promocję Uniwersytetu w Białymstoku, szczególnie wśród szkół średnich w naszym województwie. Wspólnym interesem Uniwersytetu w Białymstoku oraz Województwa Podlaskiego jest, aby jak największa liczba młodych mieszkańców podejmowała studia, a następnie pracę w naszym regionie – dodał prof. Popławski.

W spotkaniu ze strony Uniwersytetu udział wzięli także prorektor do spraw kształcenia - dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB, prorektor do spraw studentów i doktorantów - dr hab. Anna Gardocka-Jałowiec, prof. UwB, prorektor do spraw rozwoju - dr hab. Tomasz Bajkowski, prof. UwB oraz kanclerz uczelni – Tomasz Zalewski.

fot.: Paweł Krukowski, UMWP

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.