International Staff Week na Uniwersytecie w Białymstoku

International Staff Week

W dniach od 3 do 7 czerwca 2024 roku na największej podlaskiej uczelni odbywał się International Staff Week, zorganizowany przez Dział Współpracy Międzynarodowej UwB. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy uczelni wyższych z Albanii, Armenii, Gruzji, Kazachstanu, Litwy, Łotwy i Niemiec.

International Staff Week skierowany był do osób, które na co dzień pracują ze studentami i pracownikami zagranicznymi, a także do wszystkich tych, którzy są zainteresowani tematyką umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego.

Uczestnicy spotkania w Białymstoku mieli okazję do zaprezentowania swoich uczelni oraz wymianę dobrych praktyk. Ponadto wzięli udział w ciekawych warsztatach prowadzonych przez dr Małgorzatę Wenclik z Wydziału Prawa UwB pt. „Współpraca uczelni z otoczeniem” , a także dr. Macieja Białousa z Wydziału Socjologii UwB, który przedstawił „Storytelling” jako narzędzie budowania potencjału współpracy międzykulturowej”.

Goście zwiedzili również kampus UwB, w tym Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Prof. A. Myrchy.

W ramach inicjatywy „Study in Białystok”, razem z uczestnikami Staff Week na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, goście odwiedzili również uniwersyteckie Planetarium, gdzie obejrzeli w języku angielskim filmy „Na skrzydłach marzeń” oraz „Explore” . Było też wspólne zwiedzanie Pałacu Branickich wraz z Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, a także wycieczka po Białymstoku z przewodnikiem.

W celu przybliżenia walorów kulturowo-przyrodniczych regionu podlaskiego uczestnicy International Staff Week na UwB mieli okazję zobaczyć Krainę Otwartych Okiennic oraz zwiedzić Białowieski Park Narodowy.

Wizyta w Białymstoku zakończyła się spotkaniem z prorektor UwB ds. nauki i współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Izabelą Święcicką.