INTERPHOTO Picnic – University Campus Day na Uniwersytecie w Białymstoku

25.09.2024
GRAFIKA

Już w najbliższy czwartek (26 września) kampus Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego zmieni się w centrum sztuki i wielu artystycznych wrażeń. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok INTERPHOTO, od godz. 17.30, będzie można wziąć udział w szeregu wernisaży wystaw fotograficznych, ilustrowanych muzyką ambientową, tworzoną na żywo przez Projekt New Hope z Białegostoku. Wstęp wolny.

Program:

INTERPHOTO Picnic – University Campus Day

• wystawa zbiorowa „Niezwykłe miasto. 15 lat Kolekcji Wrzesińskiej”; wprowadzenie Waldemar Śliwczyński (wystawa plenerowa; Dziedziniec przed Planetarium)
  • wystawa zbiorowa FFiM „Kolekcje Alternatywne” (Wydział Matematyki i Informatyki)
  • wystawa zbiorowa Ich Trzech „Parodia rzeczy nieistniejących” (Wydział Matematyki i Informatyki)
  • Agnieszka Babińska „In Memoriam” (Wydział Fizyki)
  • Maciej Łojewski „Akwaria wspomnień” (budynek Planetarium UwB)
  • wystawa zbiorowa wolontariatu INTERPHOTO 24 „Poprzez wymiary” (Wydział Fizyki)
  • wystawa zbiorowa BTF „Kolekcjonowanie światów” (Uniwersyteckie Centrum Kultury)
  • wystawa zbiorowa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi „Miejskie Legendy” (Biblioteka Uniwersytecka)
  • Pokazy slajdów, prezentacje i spotkania:
  • pokaz slajdów INTERPHOTO 2024 (sala konferencyjna Biblioteki Uniwersyteckiej)
  • prezentacja i omówienie projektu „Miejskie Legendy” (sala konferencyjna Biblioteki Uniwersyteckiej)
  • spotkanie z Karolem Grygorukiem, ambasadorem Leica Store & Gallery (sala konferencyjna Biblioteki Uniwersyteckiej)
  • pokaz sprzętu Leica, poprowadzi Michał Mazurkiewicz (sala konferencyjna Biblioteki Uniwersyteckiej)

Wystawy będą dostępne: 26.09-13.10.2024, pon.-pt. 14:00-18:00, wstęp bezpłatny. Wystawa „Miejskie Legendy” – dostępna do 30.10.2024.

Festiwal INTERPHOTO - jak informują organizatorzy na swojej stronie internetowej - funkcjonuje od 2013 roku w trybie biennale, co dwa lata. Jest rozpoznawalnym wydarzeniem interdyscyplinarnym, popularyzującym nurty współczesnej fotografii z naciskiem na zjawiska artystyczne Polski oraz krajów Europy środkowo-wschodniej. Ważnym elementem jest wątek edukacyjny związany z zagadnieniami społecznymi i historycznymi. Na festiwal składa się wiele form przekazu, tj.  działania wystawiennicze, spotkania, prelekcje, warsztaty, pokazy multimedialne, działania łączące fotografię z muzyką czy literaturą, gry miejskie. Festiwal INTERPHOTO promuje wystawy ukazujące zdarzenia zachodzące zarówno w naszym kraju jak i w państwach sąsiadujących, które mają wpływ na rozwój sztuki światowej.

W tym roku „Kolekcjonowanie Światów” jest tematem przewodnim INTERPHOTO 2024. Będzie okazja do zapoznania się z pracami znanych artystów z Białorusi, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Ukrainy oraz z innych państw Europy i świata.

Cały harmonogram festiwalu jest dostępny na stronie:  interphoto.pl/harmonogram-2024/

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.