Konferencja nauczycieli biologii na Wydziale Biologii UwB

Konferencja na Wydziale Biologii UwB

Na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się 9 marca V Konferencja Nauczycieli Biologii, która tradycyjnie przyciągnęła liczną grupę nauczycieli z Białegostoku i okolic. Konferencja ta jest jednym z elementów długotrwałej współpracy pomiędzy naszą jednostką a Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży.

Uczestnicy konferencji powitani zostali przez dr hab. Anettę Borkowską, prodziekana ds. studenckich oraz dr Agnieszkę B. Muzyk, dyrektora OKE w Łomży. Mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną i popularyzatorską przygotowaną przez nasz Wydział, a prezentowaną przez dr. Marka Bartoszewicza, prodziekana ds. rozwoju. Z kolei dr hab. Andrzej Gębczyński wyjaśnił w dynamicznej i nieco humorystycznej formie, skąd bierze się wiara w teorie spiskowe i fake newsy. Natomiast Dorota Mościcka reprezentująca OKE wyjaśniła zebranym, czego można spodziewać się po maturze z biologii w formule 2023. Zaś na koniec dr hab. Adam Tylicki, prof. UwB opowiadał o żywych lekach w terapii nowotworów.

Jednym z ważniejszych momentów było także podziękowanie p. Bożenie Karpowicz, wieloletniej przewodniczącej jednego z zespołów egzaminacyjnych oceniających prace maturalne, która zakończyła od tego roku swoją współpracę z OKE w Łomży.

Konferencja, poza swoim niewątpliwym aspektem szkoleniowym, była też doskonałą okazją do spotkania i rozmów pomiędzy nauczycielami oraz społecznością naszego Wydziału. Jesteśmy przekonani, że takie wydarzenia przyczynią się do zacieśnienia współpracy pomiędzy Wydziałem Biologii oraz szkołami z województwa podlaskiego, a także pozwolą efektywniej promować studia przyrodnicze wśród młodzieży szkół średnich.