Literatura i psychoanaliza w Bibliotece Uniwersyteckiej

16.09.2024
grafika

W czwartek, 19 września, w Bibliotece Głównej będzie można porozmawiać o literaturze i psychoanalizie, a także wymienić poglądy na temat książki „Bliscy” Annie Ernaux. Tego dnia o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki „Wolne skojarzenia” – Literatura i Psychoanaliza. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Spotkanie odbędzie się sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Ciołkowskiego 1R, I piętro).

Zapisy na spotkanie prowadzone są przez formularz dostępny na stronie FB DKK „Wolne skojarzenia”.

Dyskusyjny Klub Książki „Wolne skojarzenia” - Literatura i Psychoanaliza jest inicjatywą skierowaną do wszystkich osób zainteresowanych wspólną refleksją i wymianą poglądów w obszarze literatury i  myśli psychoanalitycznej. Partnerami klubu są Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katedra Modernizmu Europejskiego i Badań Kulturowych na Wydziale Filologicznym UwB. Patronat nad spotkaniami objął Oddział w Białymstoku Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Spotkania poprowadzą:

Danuta Zawadzka – literaturoznawczyni z Uniwersytetu w Białymstoku, badaczka kanonu literackiego, pisarstwa niekanonicznego (np. regionalnego) i form autobiograficznych, związana z Fundacją Archiwum Kobiet.

Barbara Żukowska – psychoterapeutka psychoanalityczna Pracowni Integra w Białymstoku, certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jarosław Żukowski – psychoterapeuta psychoanalityczny Pracowni Integra w Białymstoku, certyfikowany terapeuta Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Kolejne spotkania będą się odbywać w każdy trzeci czwartek miesiąca.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.