Mgr szt. Agnieszka Panas ze stypendium artystycznym

Agnieszka Panas i Artur Kosicki

Mgr szt. Agnieszka Panas z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku otrzymała półroczne stypendium artystyczne przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Zostanie ono przeznaczone na realizację projektu „60 lat łączy nas Biebrza – koncert jubileuszowy zespołu Nadbiebrzańskie Nutki”.

Mgr szt. Agnieszka Panas pracuje w Zakładzie Edukacji Artystycznej Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Od 2020 roku jest wykładowcą przedmiotów muzycznych i emisji głosu, a od 2023 roku również dyrygentką Chóru Akademickiego UwB.

Za przyznane przez władze województwa stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej zrealizuje projekt pt. „60 lat łączy nas Biebrza – koncert jubileuszowy zespołu Nadbiebrzańskie Nutki”. Powstanie muzyczne, międzypokoleniowe widowisko integrujące mieszkańców Goniądza, którzy przez ponad pół wieku tworzyli zespół wokalny, wnosząc nieoceniony wkład w tworzenie lokalnej kultury.

Ponadto projekt przewiduje zbieranie informacji o historii zespołu, przygotowanie dokumentacji, wspomnień i zdjęć, które zostaną zaprezentowanie podczas koncertu jubileuszowego.

Stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego jest przyznawane na wykonanie określonego przedsięwzięcia w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami. W tym roku przyznanych zostało 9 półrocznych i 36 rocznych stypendiów. Stypendia zostały wręczone 1 lutego 2024 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej.