Międzynarodowa konferencja naukowa: Kodeks Supraski 1000 – 500 – 200

18.09.2023

W roku Kodeksu Supraskiego, ustanowionym uchwałą sejmiku województwa podlaskiego, po 200 latach od odnalezienia kodeksu w supraskim monasterze, po 500 latach od przybycia kodeksu do monasteru supraskiego, po 1000 latach od jego powstania, Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na międzynarodową konferencję naukową poświęconą temu unikalnemu zabytkowi piśmiennictwa słowiańskiego.

Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 września w Auli Akademii Supraskiej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

2023_kodeks_supraski_konf.jpg