Reprezentanci Wydziału Chemii Uniwersytetu w Białymstoku wrócili z nagrodami i wyróżnieniami z XIV Ogólnopolskiego Sympozjum „Nauka i przemysł – lubelskie spotkania studenckie” (NPLSS 2026), które odbyło się 19 czerwca 2026 r. w Collegium Chemicum na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Sympozjum gromadzi studentów i doktorantów z całej Polski, stwarzając przestrzeń do prezentacji wyników badań oraz wymiany doświadczeń naukowych.
Uniwersytet w Białymstoku podczas wydarzenia reprezentowali młodzi naukowcy z Wydziału Chemii. W gronie uczestników znaleźli się tegoroczni magistranci – lic. Łucja Liszewska i lic. Mateusz Sulewski – oraz doktorantki: mgr Patrycja Zawiślak, mgr Sylwia Sajkowska, mgr Izabela Wysocka i mgr Izabela Ryza. Reprezentanci UwB prezentowali wyniki swoich badań zarówno w formie wystąpień ustnych, jak i posterów naukowych.
Udział w konferencji przyniósł naszej reprezentacji wymierne sukcesy:
Sukcesy młodych badaczy z Uniwersytetu w Białymstoku podczas ogólnopolskiego sympozjum są potwierdzeniem wysokiego poziomu badań prowadzonych na Wydziale Chemii oraz aktywności naukowej studentów i doktorantów UwB.
W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności Uniwersytetu w Białymstoku. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.