Mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami. Studenci Uniwersytetu w Białymstoku wśród stypendystów Prezydenta Białegostoku

stypendyści Prezydenta Miasta Białystok

12 studentów największej podlaskiej uczelni otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Białegostoku za rok akademicki 2022/2023. Tadeusz Truskolaski uhonorował osoby, które wyróżniły się ponadprzeciętnymi dokonaniami w działalności naukowej, artystycznej, sportowej, społecznej czy wolontariacie. Stypendia zostały przyznane po raz drugi.

Jak informuje Urząd Miejski w Białymstoku, w postępowaniu konkursowym wpłynęło łącznie 125 wniosków o stypendia dla szczególnie uzdolnionych studentów. Do oceny merytorycznej dopuszczono 124  z nich.

Stypendia, w wysokości 6 tys. zł brutto każde, otrzymało 50 osób. W tym gronie jest 12 studentów Uniwersytetu w Białymstoku:

• Martyna Dowgiert
  • Agnieszka Gronostajska
  • Katarzyna Krupska
  • Krystian Kurkowski
  • Anna Leśniewska
  • Paulina Milewska
  • Kacper Michał Naumowicz
  • Piotr Presnarowicz
  • Weronika Ptaszyńska
  • Kinga Suchnicka
  • Amelia Suchocka
  • Wiktor Walewski

Gratuluję wszystkim wyróżnionym. Jestem pełen uznania dla Państwa osiągnięć i poziomu wiedzy. Mam nadzieję, że te stypendia będą dla Was zachętą do dalszej pracy, a jednocześnie zapewnieniem, że jesteście dla nas, białostoczan, ważni i potrzebni naszemu miastu – mówił podczas uroczystości  prezydent Tadeusz Truskolaski.

Stypendia przeznaczone są dla osób studiujących na uczelniach wyższych, mających siedzibę lub filię w Białymstoku. Mogą się o nie ubiegać studenci studiów I lub II stopnia, albo jednolitych studiów magisterskich. Nagroda kierowana jest do osób, które wykazują się szczególnymi dokonaniami w działalności naukowej, artystycznej, sportowej, społecznej czy wolontariacie.

Więcej informacji: www.bialystok.pl/aktualnosci/stypendia-prezydenta

Fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok