Nauka – to lubię! Spotkanie z popularyzatorką nauki dr Moniką Koperską

Dr Monika Koperska

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych popularyzacją nauki i pracą naukowca na spotkanie z dr Moniką Koperską, doktorem chemii, absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Université des Sciences et Technologies w Lille. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 15 maja na Wydziale Nauk o Edukacji przy ul. Świerkowej 20C, sala C2.3. Początek o godz. 11.45.

Dr Monika Koperska specjalizuje się w chemii konserwatorskiej - dziedzinie chemii poświęconej ochronie dziedzictwa kulturowego, od najbardziej wartościowych dzieł sztuki po zasoby biblioteczne. Obecnie pracuje nad stworzeniem "Wirtualnego Muzeum Zapomnianych Naukowców". Komunikacja naukowa jest jej pasją, była jednym z czterech naukowców prezentujących osiągnięcia polskiej nauki w „Potyczkach Naukowców" na kanale Planete + oraz współprowadzącą program "Wynalazcy przyszłości" na Canal + Discovery. Teraz tworzy siódmy sezon serii "Kopernik była kobietą" dla Super Polsatu. Zdobyła nagrodę FameLab 2012 w międzynarodowym konkursie na popularyzatora nauki i zajęła drugie miejsce w International FameLab. O sobie mówi, że lubi być społecznikiem - w 2016 założyła Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki, którego celem jest budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy.

Więcej o dr Monice Koperskiej na www.koperska.info/bio

Poniedziałkowe spotkanie skierowane przede wszystkim do młodych naukowców i studentów rozważających drogę naukową.