Nie słabnie miłość do chemii miłości!

12.02.2019

260 licealistów (8 klas) z Białegostoku zapisało się na tegoroczne Walentyki w Instytucie Chemii UwB. Wysłuchają wykładu dr hab. Agnieszki Wilczewskiej pt. „O uczuciach inaczej - chemia miłości”, a potem będą mogli zwiedzić instytutowe laboratoria i Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze.

Takie walentynkowe spotkania dla młodzieży Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku organizuje od kilku lat. Tym razem zainteresowanie było tak duże, że wykład o chemii miłości został przeniesiony do największej auli na terenie kampusu, mieszczącej się na Wydziale Matematyki i Informatyki.

Dr hab. Agnieszka Wilczewska opowie o związkach chemicznych powodujących, że zakochujemy się i o tych, których obecność w organizmie sprawia, że trwamy w tym stanie.

Spotkanie rozpocznie się 14 lutego 2019 r. o godzinie 12.00 w auli Wydziału Matematyki i Informatyki. Miejsc dla grup zorganizowanych już nie ma. Pojedynczy chętni mogą w sprawie rezerwacji kontaktować się mailowo: cieszyn@uwb.edu.pl (najpóźniej w środę).