Nowe władze Uniwersytetu w Białymstoku. Kadencja 2024-2028 oficjalnie rozpoczęta

02.09.2024
Kolegium rektorskie 2024-2028

Decyzje, które zapadły kilka miesięcy temu, weszły w życie. Władze Uniwersytetu w Białymstoku, wybrane na kadencję 2024-2028, oficjalnie rozpoczęły swoje urzędowanie.

Nowym rektorem największej podlaskiej uczelni jest prof. dr hab. Mariusz Popławski. Od 2019 do 2024 roku pełnił funkcję dziekana Wydziału Prawa UwB, a w latach 2016-2019 r. był prorektorem ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku.

Prorektorem do spraw kształcenia i pierwszym zastępcą rektora jest dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB z Wydziału Filologicznego, który rozpoczął drugą kadencję na tym stanowisku.

Prorektorem do spraw nauki i współpracy międzynarodowej jest prof. dr hab. Agnieszka Z. Wilczewska z Wydziału Chemii.

Za sprawy studentów i doktorantów odpowiada dr hab. Anna Gardocka-Jałowiec, prof. UwB z Wydziału Ekonomii i Finansów.

Prorektorem do spraw rozwoju jest dr hab. Tomasz Bajkowski, prof. UwB z Wydziału Nauk o Edukacji.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce kolegium rektorskie 2024-2028.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.