„Pimpinone” w auli Wydziału Nauk o Edukacji. Wśród twórców - pracownicy UwB

grafika

W najbliższą niedzielę (12.11.2023) o godz. 19.00 w auli Wydziału Nauk o Edukacji będzie można zobaczyć spektakl operowy pt. „Pimpinone”. Wydarzenie organizowane jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Dawnych im. Izabeli Branickiej. Wstęp wolny.

„Pimpinone” to opera komiczna autorstwa Georga Philippa Telemanna – wybitnego niemieckiego kompozytora epoki baroku. W niedzielnym widowisku w murach Uniwersytetu w Białymstoku wystąpią Małgorzata Trojanowska – Vespetta (sopran), Maciej Falkiewicz – Pimpinone (bas) oraz Krzysztof Bitdorf – Ferrando Sapermentire.

Wśród wykonawców są też m.in. pracownicy Zakładu Edukacji Artystycznej WNoE: prof. szt. Anna Moniuszko – dyrygentka Orkiestry Smyczkowej Zespołu Muzyki Dawnej Diletto oraz dr. hab. szt. Paweł Chomczyk, prof. UwB, który wyreżyserował spektakl.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Dawnych.