Podwórze całe w literaturze. Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na kiermasz książek

książki ze zbiorów BU

W ramach sobotniego Święta Ulicy Warszawskiej (9 września) Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia zaprasza na kiermasz książek, który odbędzie się na zapleczu zabytkowego gmachu przy ul. Warszawskiej 14. To jedno z wydarzeń akcji „Podwórze całe w literaturze”, a kiermasz będzie otwarty od godz. 9 do 18.

Uczelniana biblioteka będzie oferować książki wycofane ze zbiorów bibliotecznych.

- Dlaczego warto odwiedzić nasze stoisko? Z dwóch powodów. Po pierwsze - wszystkie książki to pozycje naukowe lub popularnonaukowe. Po drugie - oferowane egzemplarze będą w bardzo niskich cenach! Mamy nadzieję, że dzięki temu duża część zbiorów znajdzie swoich nowych właścicieli.Co ważne, kwota uzyskana z ich sprzedaży zostanie wykorzystana do zakupu nowości wydawniczych do Biblioteki Uniwersyteckiej, z których będą korzystać studenci Uniwersytetu w Białymstoku - mówi Dorota Romanowska, kierownik Oddziału Gromadzenia i Uzupełniania Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej.

Kiermasz książek to jedna z atrakcji akcji „Podwórze całe w literaturze”. Na zapleczu gmachu przy ul. Warszawskiej 14, będącego dziś własnością Kancelarii Radców Prawnych Bieluk i Partnerzy, odbędą się też spotkania autorskie (w godz. 11-17) m.in. z Agnieszką Wiszowatą, Piotrem Średzińskim, Wojciechem Koronkiewiczem, Urszulą Arter, Ewą Zwierzyńską, Anną Mierzyńską, a także z Wiesławem Wróblem - historykiem, zastępcą dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej i autorem książki „Warszawska 14. Historia posesji i budynku w Białymstoku”.  To spotkanie rozpocznie się o godz. 12.

Na literackim podwórzu zostanie też zorganizowana zbiórka datków na rzecz fundacji onkologicznej „Pierwsi dla piersi" pod hasłem „Weź książkę za darmo – otwórz serce – wrzuć datek".

W Święcie Ulicy Warszawskiej uczestniczy również Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku, którego siedziba znajduje się przy ul. Warszawskiej 63. O atrakcjach, na które ekonomiści zapraszają w najbliższą sobotę, informujemy na stronie UwB.