Pojedynek na słowa, czyli Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w scrabble o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku

21.05.2024

Ponad 60 zawodników z całej Polski wzięło udział w V Otwartych Mistrzostwach Białegostoku w scrabble o Puchar Rektora Uniwersytetu w Białymstoku, które odbyły się w dniach 18-19 maja br. Zorganizował je Klub scrabblowy Litermaniak, przy współpracy z największą podlaską uczelnią i Osiedlowym Klubem „Kaktus”.

Zawody odbyły się w hali Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UwB przy ul. Świerkowej 20. Zgromadziły miłośników tej najpopularniejszej gry słownej z całej Polski, m.in. z Krakowa, Katowic, Kędzierzyn-Koźla, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Warszawy i okolic, Białej Podlaskiej, Ełku, Gdańska, Redy. Licznie był reprezentowany Białystok.

Główną nagrodę, Grand Prix i Puchar Rektora UwB otrzymał Kamil Górka z Krakowa, tuż za nim uplasował się białostocczanin Michał Waszkiewicz, z niewielką przewagą nad zdobywcą trzeciego miejsca, Tomaszem Nasiłowskim z Siedlec.

W uroczystym wręczeniu nagród uczestniczył dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB – prorektor uczelni ds. kształcenia. Serdecznie gratulował nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju oraz organizatorom.

Fot. E. Repsz-Korotkich