Praca magisterska mgr Aleksandry Popowskiej, obroniona na Wydziale Prawa UwB, nagrodzona

nagroda w ogólnopolskim konkursie

Praca magisterska mgr Aleksandry Popowskiej pt. „Sztuczna inteligencja a prawo do autorstwa utworu”, obroniona na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, zdobyła nagrodę w II edycji Konkursu TKPiW im. Profesor Elżbiety Traple. Praca została napisana po kierunkiem prof. dr hab. Joanny Sieńczyło-Chlabicz, kierownik Katedry Prawa Własności Intelektualnej, Prawa Gospodarczego Publicznego i Prawa Pracy.

Organizatorzy Konkursu to kancelaria Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszej pracy magisterskiej z zakresu nauk prawnych, poświęconej tematyce praw autorskich lub praw pokrewnych.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody odbyło się 6 października 2023 r. podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Autorskiego im. Profesor Elżbiety Traple, zorganizowanej pod patronatem honorowym Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

fot. - archiwum prywatne prof. J. Sieńczyło-Chlabicz