Praca magisterska mgr. Dawida Kowalika, obroniona na Wydziale Historii UwB, nagrodzona

Dawid Kowalik i prof. Cezary Kuklo

Praca magisterska mgr. Dawida Kowalika pt. „Nierówności społeczno-majątkowe szlachty w drugiej połowie XVI wieku na przykładzie województwa podlaskiego w świetle rejestrów podatkowych”, obroniona na Wydziale Historii Uniwersytetu w Białymstoku, zdobyła II nagrodę w konkursie, który zorganizowało Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego. Praca została przygotowana pod kierunkiem prof. dr. hab. Cezarego Kukli.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu historii społeczno-gospodarczej został zorganizowany przez Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego po raz trzeci. Jego celem jest zachęcenie absolwentów kierunków humanistycznych i ekonomicznych do popularyzowania tematyki z zakresu historii gospodarczej oraz zachęcenie do pogłębionego zainteresowania tą dziedziną wiedzy.

Mgr Dawid Kowalik jest obecnie doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Białymstoku.