Premiery, spotkania autorskie i muzyczne, gorące dyskusje. Przed nami Festiwal Literacki Zebrane

12.09.2023

Już po raz czternasty Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów we współpracy m.in. z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników literatury na Festiwal Literacki Zebrane. Impreza odbędzie się w dniach 18-24 września 2023 w Zmianie Klimatu przy ul. Warszawskiej 6 w Białymstoku. Wstęp wolny.

Organizatorzy przygotowali wiele spotkań z pisarzami oraz ekspertami. Nie zabraknie też dobrej muzyki - w tym roku wystąpi LIMBOSKI SOLO, a część spotkań poprowadzą pracownicy UwB. Jak zwykle wydarzeniu towarzyszyć będą nowości, premiery, gorące dyskusje. Na stoisku festiwalowej księgarni, zorganizowanej przez Fundację "Sąsiedzi", będzie można nabyć w atrakcyjnej cenie pozycje wszystkich zaproszonych na festiwal gości.

Dyrektorem artystycznym festiwalu jest dr hab. Marek Kochanowski, prof. UwB z Wydziału Filologicznego.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.facebook.com/ZebraneFestiwalLiteracki

Program Festiwalu:

• 18 WRZEŚNIA (PONIEDZIAŁEK)
      19:00 - spotkanie autorskie z Konstantym Gebertem
      (prowadzenie: Marek Kochanowski)
    • 19 WRZEŚNIA (WTOREK)
      19:00 - „Człowiek kontra przyroda” - panel dyskusyjny z udziałem Bartka Sabeli i Michała Książka
      (prowadzenie: Bartosz Kuźniarz)
    • 20 WRZEŚNIA (ŚRODA)
      19:00 - spotkanie autorskie z Katarzyną Barlińską vel P. S. Herytiera
      (prowadzenie: Dorota Sokołowska)
    • 21 WRZEŚNIA (CZWARTEK)