Prof. Maciej Perkowski z UwB z nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

20.02.2023

Prof. dr hab. Maciej Perkowski z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku znalazł się wśród laureatów tegorocznych nagród Ministra Edukacji i Nauki. Został uhonorowany za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej. Nazwiska nagrodzonych zostały zaprezentowane podczas Gali Nauki Polskiej.

Prof. Maciej Perkowski kieruje Katedrą Prawa Międzynarodowego Publicznego i Europejskiego. Jest aktywnym dydaktykiem, zaangażowanym w różne formy kształcenia. Jest nie tylko promotorem wielu prac licencjackich i magisterskich, ale również 14 prac doktorskich, a jego naukowi podopieczni odnoszą sukcesy publikacyjne i grantowe (m.in. w konkursach NCN) oraz zdobywają nagrody (w tym przyznane przez MEiN). Znaczącym osiągnięciem w dorobku dydaktycznym prof. Perkowskiego było doprowadzenie do obrony doktoratu przez niemówiącego autystę (dr. Macieja Oksztulskiego).

Prof. Perkowski przez dwie kadencje pełnił funkcję prodziekana ds. studenckich na Wydziale Prawa UwB. Kierował też reformą programową kierunku prawo (w 2022 roku kierunek otrzymał Certyfikat Doskonałości Kształcenia przyznany przez PKA).

- Nagroda dydaktyczna MEiN sprawia mi przyjemność dziś, zaś dydaktyka akademicka sprawia mi przyjemność od z górą ćwierćwiecza. W ostatnim czasie skumulowały się tego efekty. To w sumie sukces uniwersytetu i Wydziału Prawa, bo dydaktyka potrzebuje wsparcia organizacyjnego, bazy i motywującej atmosfery. Za to dziękuję i liczę na kontynuację – komentuje prof. Maciej Perkowski.

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki przyznawane są w pięciu kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. W tym roku minister przyznał 66 takich wyróżnień. Gala ich wręczenia miała miejsce podczas Światowego Kongresu Kopernikańskiego.