Prof. Piotr Nowak z UwB wśród laureatów konkursu „Książka Historyczna Roku”

Prof. Piotr Nowak

Prof. dr hab. Piotr Nowak z Uniwersytetu w Białymstoku jest jednym z laureatów 14. Konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Jego książka pt. „Filozofowie (w trzech słowach)” została uhonorowana w kategorii „Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku”.

Organizatorami konkursu są Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej i Narodowe Centrum Kultury. Gala wręczenia nagród odbyła się 27 listopada 2023 r. w Warszawie.

Jak informują organizatorzy, Nagrody im. Oskara Haleckiego są ustanowione w celu badania i popularyzowania dziejów Polski, a także w celu promowania czytelnictwa książek historycznych. Są przyznawane w sześciu kategoriach (4 przyznaje jury, 2 są przyznawane na podstawie głosowania czytelników).

Prof. Piotr Nowak jest zatrudniony na Wydziale Filozofii (Zakład Filozofii Współczesnej i Społecznej). Zajmuje się filozoficznymi konsekwencjami upływu czasu, napięciami międzypokoleniowymi, filozofią starożytną, filozofią polityczną, filozofią literatury, filozofią religii.

Więcej o nagrodzonej książce.

Więcej informacji o nagrodzie i tegorocznych laureatach można znaleźć na stronie internetowej Konkursu „Książka Historyczna Roku”.

Fot. Krzysztof Świeżak (źródło zdjęcia)