Profesura dla dr hab. Beaty Kuryłowicz z UwB

prof. dr hab. Beata Kuryłowicz, prof. UwB

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 15 maja 2024 r. nadał dr hab. Beacie Kuryłowicz z Wydziału Filologicznego UwB tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo.

Prof. Beata Kuryłowicz kieruje Zakładem Językoznawstwa Polonistycznego i Komparatystyki. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół problemów związanych z historią języka polskiego, polszczyzną regionalną północno-wschodnią, polszczyzną kresową, leksykografią historyczną, semantyką i stylistyką tekstów artystycznych.