Program i ogólne zasady organizacji spotkania kandydatów na rektora Uniwersytetu w Białymstoku z kolegium elektorów oraz członkami wspólnoty uczelni

Data: 24.04.2024
Miejsce wydarzenia: ula Wydziału Matematyki i Informatyki (sala nr 1056), ul. K. Ciołkowskiego 1M, Białystok
Godzina: 09:00

PROGRAM I OGÓLNE ZASADY ORGANIZACJI SPOTKANIA
KANDYDATÓW NA REKTORA UNIWERSYTETU W BIAŁYMSTOKU
Z KOLEGIUM ELEKTORÓW ORAZ CZŁONKAMI WSPÓLNOTY UCZELNI

Data: 24 kwietnia 2024 r.
Godzina: 9:00
Miejsce: Aula Wydziału Matematyki i Informatyki (sala nr 1056), ul. K. Ciołkowskiego 1M, Białystok

1. Przywitanie uczestników przez przewodniczącą kolegium elektorów – prof. dr hab. Marzannę Poniatowicz.
  2. Przedstawienie informacji o kandydatach, spełniających określone w Statucie wymogi do objęcia funkcji rektora Uniwersytetu w Białymstoku, na kadencję 2024-2028.
  3. Omówienie planu i zasad spotkania przez przewodniczącą kolegiom elektorów.
  4. Losowanie kolejności wystąpień przez kandydatów na rektora.
  5. Prezentacja programów wyborczych przez kandydatów na rektora, w kolejności ustalonej losowaniem (maksymalny czas poszczególnych prezentacji – 20 minut).
  6. Zadawanie pytań kandydatom na rektora przez elektorów oraz innych członków wspólnoty uczelni, według następującej formuły:
    • Pytania zadawane są w rundach, każda po 5 pytań.
    • Chęć zadania pytania sygnalizowana jest przez podniesienie ręki.
    • W ramach każdej rundy, osoby które wyraziły chęć zadania pytania podchodzą do wyznaczonego miejsca z mikrofonem i zadają pytanie w kolejności określonej przez przewodniczącą kolegium elektorów.
    • Przed zadaniem pytania należy się przedstawić, podając imię i nazwisko oraz afiliację.
    • W danej rundzie dana osoba może zadać 1 pytanie.
    • Czas zadawania pytania nie może przekraczać 2 minut.
  7. Udzielanie odpowiedzi na pytania przez kandydatów na rektora, według następującej formuły:
    • Kandydat na rektora odpowiada bezpośrednio po zadanym pytaniu.
    • Czas odpowiedzi na pytanie nie może przekraczać 5 minut.
    • Kolejność udzielania odpowiedzi na wspólne pytanie do wszystkich kandydatów jest analogiczna jak przy prezentacji programów wyborczych.
  8. Podziękowanie i zamknięcie spotkania przez przewodniczą kolegium elektorów.

Przewodnicząca Kolegium Elektorów Uniwersytetu w Białymstoku
Prof. dr hab. Marzanna Poniatowicz
Białystok, 18 kwietnia 2024 r.