Prorektor ds. rozwoju UwB spotkał się z Ambasadorem RP w Wilnie

Konstanty Radziwiłł i prof. UwB Jarosław Matwiejuk

Prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu w Białymstoku dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB spotkał się w miniony piątek  (09.02.2024) w Wilnie z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Litewskiej dr n. med. Konstantym Radziwiłłem.

Rozmowy dotyczyły aktualnej działalności i planów rozwoju Filii Uniwersytetu w Białymstoku Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego w Wilnie. Omawiano też możliwości wspólnych inicjatyw.

Ambasador jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Litewskiej. Jego wiedza, doświadczenie i opinie są dla nas niezmiernie istotne w kontekście dalszego rozwoju Uniwersytetu w Białymstoku oraz szeroko rozumianej edukacji – informuje dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB.

Ambasador z wielkim zadowoleniem przyjął zaproszenie do złożenia wizyty w Białymstoku i spotkania się ze społecznością naszego Uniwersytetu.