Prorektor ds. rozwoju UwB spotkał się z dyrektorem warszawskiego ogrodu zoologicznego

Dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB i dr Andrzej  Kruszewicz

Dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB – prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu w Białymstoku spotkał się w miniony piątek (23.02.2024) w Warszawie z dr. Andrzejem Grzegorzem Kruszewiczem – dyrektorem Miejskiego Ogrodu Zoologicznego im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie.

- Rozmowy dotyczyły zawarcia generalnej umowy o wieloaspektowej współpracy Uniwersytetu w Białymstoku z Miejskim Ogrodem Zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie oraz sfinalizowania porozumienia w zakresie realizacji projektu badawczego dotyczącego płazów, który będzie realizowany na Wydziale Biologii UwB – relacjonuje prof. Matwiejuk.

Ogród Zoologiczny w Warszawie funkcjonuje od 11 marca 1928 roku i jest jednym z najbardziej znanych i uznanych w Europie. Warszawskie ZOO słynie miedzy innymi z następujących obiektów: ptaszarni, słoniarni, żyrafiarni, małpiarni, hipopotamiarni, rekinarni,  herpetarium, akwarium, sali bezkręgowców i wybiegu australijskiego. Żyje w nim ponad 13 tys. zwierząt reprezentujących około 500 gatunków.