Przed nami naukowy tydzień w I SLO w Białymstoku

Maturalne powtórki w Gugnach

Prelekcje dotyczące biologii, chemii, matematyki, fizyki, ale także literatury i historii – a wszystkie w wykonaniu naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku. Od 4 do 8 marca w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbędą się Wiosenne Spotkania z Nauką. To efekt współpracy szkoły z największą podlaską uczelnią.

Przedsięwzięcie koordynuje dr hab. Adam Cudowski z Wydziału Biologii UwB. To właśnie ta jednostka w grudniu 2023 r. podpisała z I SLO umowę i objęła patronatem tamtejsze klasy biologiczno-chemiczne.

- Młodzież miała już okazję gościć na naszym wydziale: uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych poświęconych chemii analitycznej oraz w seminarium dotyczącym chemii kwantowej. Ostatni weekend lutego natomiast uczniowie ostatnich klas spędzili w stacji terenowej w Gugnach, gdzie pod okiem egzaminatorów maturalnych, którzy są jednocześnie pracownikami Wydziału Biologii, przygotowywali się do egzaminu dojrzałości z biologii i chemii – relacjonuje dr hab. Adam Cudowski.

Teraz to naukowcy odwiedzą szkołę. W przyszłym tygodniu, od poniedziałku do piątku, uczniowie codziennie mogą liczyć na prelekcje i zajęcia laboratoryjne, poświęcone m.in. zmianom klimatu, chemii zapachów, fizycznym metodom obrazowania aktywności mózgu czy historii w kontekście popularnego ostatnio serialu „1670”.

Fot. Wydział Biologii UwB

WIOSENNE SPOTKANIA Z NAUKĄ W I SLO W BIAŁYMSTOKU

data

godzina