Przedstawicielki UwB w Radzie Kobiet przy Prezydencie Miasta Białegostoku

Rada Kobiet przy prezydencie Białegostoku

Prof. dr hab. Izabela Święcicka, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku, dr hab. Anna Gardocka-Jałowiec z Wydziału Ekonomii i Finansów, a także Dominika Łapińska - studentka Wydziału Prawa zostały powołane do Rady Kobiet przy Prezydencie Miasta Białegostoku.

Rada będzie doradzać w sprawach związanych z równouprawnieniem kobiet, ale także w obszarach takich, jak polityka rodzinna, dostępność opieki zdrowotnej czy ochrona przed przemocą. 25 maja 2023 r. obyło się pierwsze pierwsze posiedzenie Rady, a jej członkinie odebrały powołania z rąk prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.

- Życzę wszystkim Paniom owocnych obrad i satysfakcji z tego, że poświęcacie swój cenny czas na pracę społeczną. Rada ma charakter opiniodawczo-doradczy, a więc czekam na Pań opinie i dobre rady - deklarował podczas uroczystości prezydent Truskolaski.

Kadencja Rady zakończy się wraz zakończeniem obecnej kadencji samorządu.
Więcej informacji: https://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/pierwsze-spotkanie-bialostockiej-rady-kobiet.html

źródło zdjęć: www.bialystok.pl, archiwum prywatne