Przygotuj się do sesji w Bibliotece Uniwersyteckiej

czytelnia w BU

Zbliża się letnia sesja egzaminacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku, dlatego Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia, wychodząc naprzeciw potrzebom studentów, wydłuża od poniedziałku do piątku (19-23 czerwca) czas pracy Biblioteki Głównej w kampusie przy ul. Ciołkowskiego 1R. Budynek będzie otwarty od godz. 9 do 19.

- Zachęcamy do korzystania z naszego nowoczesnego gmachu oraz przestronnej czytelni z wolnym dostępem do zbiorów. Jest to doskonałe miejsce do spokojnej pracy w dobrej atmosferze, sprzyjającej skupieniu – mówi Wiesław Wróbel, zastępca dyrektora BU.

Dodaje, że w czytelni z wolnym dostępem do zbiorów udostępniono ponad 50 tys. książek z różnych dziedzin, które mogą pomóc nie tylko przygotowującym się do sesji, ale także studentom piszącym lub szlifującym swoje prace licencjackie i magisterskie. Księgozbiór czytelniany można również wypożyczać w ramach tzw. wypożyczeń krótkoterminowych - zarówno za pośrednictwem selfchecków, jak i dyżurujących bibliotekarzy.

- Do dyspozycji czytelników oddajemy też wewnętrzne patio, gdzie niedawno bibliotekarze, w ramach wspólnej akcji, zmienili aranżację nasadzeń. Świeże powietrze i otoczenie zieleni z pewnością uprzyjemni przygotowania do sesji egzaminacyjnej. Dodatkowym atutem budynku Biblioteki Głównej jest stojący na parterze automat z kawą i przekąskami – dodaje Wiesław Wróbel.

W wydłużonych godzinach pracy będzie działała także Wypożyczalnia, co ułatwi skorzystanie z zasobów Biblioteki.

- Warto odwiedzić Bibliotekę i przekonać się, że jest to doskonałe miejsce zarówno do przygotowywania się do sesji, jak i po prostu do spędzania czasu przy książce – zachęcają bibliotekarze.

Fot. Ewa Witkowska