Rektor-elekt Uniwersytetu w Białymstoku wręczył powołania prorektorom na kadencję 2024-2028

Skład rektorski na kadencję 2024-2028

Prof. dr hab. Mariusz Popławski, rektor-elekt Uniwersytetu w Białymstoku na kadencję 2024-2028 wręczył w piątek, 21 czerwca 2024 r., powołania czworgu prorektorom.

Prorektorem do spraw kształcenia i pierwszym zastępcą rektora będzie dr hab. Krzysztof Korotkich, prof. UwB z Wydziału Filologicznego.

Prorektorem do spraw nauki i współpracy międzynarodowej będzie prof. dr hab. Agnieszka Wilczewska z Wydziału Chemii.

Prorektorem do spraw studentów i doktorantów będzie dr hab. Anna Gardocka-Jałowiec, prof. UwB z Wydziału Ekonomii i Finansów.

Prorektorem do spraw rozwoju będzie dr hab. Tomasz Bajkowski, prof. UwB z Wydziału Nauk o Edukacji.

- Powołanie na funkcję prorektora to ogromny zaszczyt i ogromne zobowiązanie wobec całej społeczności Uniwersytetu. Jestem przekonany, że poradzicie sobie znakomicie, choć wiem, że nie będzie to łatwe, bo stoimy przed ogromnymi wyzwaniami. Liczę, że wspólnie za cztery lata będziemy w innej rzeczywistości, że Uniwersytet w Białymstoku będzie się pięknie rozwijał, ale musimy na to ciężko pracować – mówił podczas wręczenia powołań prof. dr hab. Mariusz Popławski.

- Jesteśmy zaszczyceni zarówno przekazaniem nam tych funkcji, jak i obdarzeniem nas zaufaniem. Gdy z tak wielkiej liczby pracowników wybiera się zespół współpracowników, który ma realizować program, to trzeba nie tylko zaufać, ale także rozpoznać kompetencje. Myślę tu o moich koleżankach i koledze, bo to są wielkie kompetencje, wielkie osobowości, wspaniali ludzie. Gratuluję wyboru. Jeżeli chodzi o naszą pracę - damy z siebie wszystko, co potrafimy, a jeśli byśmy nie potrafili, to się nauczymy – podkreślał, zabierając głos w imieniu powołanych prorektorów, prof. UwB Krzysztof Korotkich.

Nowa kadencja władz rektorskich Uniwersytetu w Białymstoku rozpocznie się 1 września 2024 roku.