Rektor Uniwersytetu w Białymstoku spotkał się dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku

24.09.2024
Tadeusz Wilczyński i prof. Mariusz Popławski.

O zacieśnianiu współpracy i ofercie edukacyjnej dedykowanej pracownikom Lasów Państwowych rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Mariusz Popławski rozmawiał dziś (24 września 2024 r.) z Tadeuszem Wilczyńskim, dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Spotkanie odbyło się w Rektoracie UwB przy ul. Świerkowej.

- Nasza uczelnia ma już podpisane porozumienie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych Białymstoku, natomiast chcemy tę współpracę wzmocnić i poszerzyć o konkretne działania, projekty, inicjatywy – mówi rektor UwB prof. Mariusz Popławski.

Jedną z form współpracy mają być studia podyplomowe zamówień publicznych na Uniwersytecie w Białymstoku, dedykowane pracownikom Lasów Państwowych.

Porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Białymstoku a RDLP w Białymstoku zostało podpisane w maju tego roku. Przewiduje m.in. wzajemną wymianę informacji na temat najnowszych osiągnięć naukowych, realizację wspólnych inicjatyw badawczych, organizację przedsięwzięć edukacyjnych i popularyzatorskich, a także praktyki studenckie.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.