Rektor Uniwersytetu w Białymstoku spotkał się z wiceminister edukacji

18.09.2024
minister Joanna Mucha i rektor Mariusz Popławski

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Joanna Mucha, która była dziś gościem XXI Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich, spotkała się także z rektorem Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr. hab. Mariuszem Popławskim.

Spotkanie dotyczyło m.in. systemu edukacji w kontekście mniejszości narodowych, w tym Ukraińców, którzy uczą się w podlaskich szkołach podstawowych i średnich, a w przyszłości mogliby podjąć studia na polskich uczelniach.

Wiceminister edukacji wspomniała m.in. o szkoleniach dla nauczycieli, które będą realizowane przez szkoły wyższe. W takich działaniach może brać udział w przyszłości także Uniwersytet w Białymstoku.

- Rozmawialiśmy również o Wilnie. Zaprosiłem Panią Minister do odwiedzenia Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie - mówi rektor UwB prof. Mariusz Popławski.

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.