Rektor UwB prof. Robert Ciborowski w Komitecie Naukoznawstwa PAN

27.06.2024
prof. Robert Ciborowski

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Robert W. Ciborowski został powołany do  Komitetu Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauk. Uchwała w tej sprawie została podjęta 7 czerwca 2024 r. na posiedzeniu Komitetu.

Do zadań KN PAN  należy rozważenie problemów dotyczących m.in. prawidłowości i mechanizmów funkcjonowania systemu nauki i szkolnictwa wyższego w obliczu zmieniających się uwarunkowań zewnętrznych i wewnętrznych, funkcjonowania otwartej nauki i jej miejsca w procesie rozwoju społeczno-ekonomicznego, czy metodologicznych aspektów oceny parametrycznej instytucjonalizacji współczesnego życia naukowego.

Prof. Robert Ciborowski jest ekonomistą, kieruje Katedrą Ekonomii Politycznej na Wydziale Ekonomii i Finansów UwB. Od 2016 roku jest rektorem największej podlaskiej uczelni. Jego zainteresowania naukowe obejmują m.in. rozwój gospodarczy, głównie w zakresie roli technologii i innowacyjności, politykę gospodarczą i takie obszary, jak inflacja, polityka pieniężna, dynamika rozwoju gospodarczego oraz gospodarkę światową i współpracę międzynarodową również w wymiarze regionalnym.