Rektor UwB spotkał się z wojewodą podlaskim

Jacek Brzozowski i prof. Robert Ciborowski

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Robert Ciborowski spotkał się w miniony wtorek (23.01.2024) z wojewodą podlaskim Jackiem Brzozowskim.

Rozmowy dotyczyły aktualnej działalności i planów uczelni, w tym projektów naukowych i inwestycji. Omawiano też możliwości wspólnych inicjatyw, takich jak konferencje i szkolenia, współpraca w zakresie praktyk, czy staży studenckich.

- Wojewoda jest bezpośrednim reprezentantem rządu w naszym regionie. Jego wiedza i opinie są zatem istotne w kontekście rozwoju gospodarki, ale także edukacji, dlatego zależy nam na dobrej współpracy. Zwłaszcza, że dr Jacek Brzozowski jest nie tylko przedstawicielem administracji, ale też świata nauki i dobrze zna potencjał, ale i potrzeby uczelni takich jak nasza – komentuje prof. Robert Ciborowski.

Wojewoda Jacek Brzozowski deklarował, że tam gdzie to możliwe będzie wspierał uniwersytet i jego rozwój.