Rozprawa doktorska dr. Tomasza Kasprzaka z UwB nagrodzona

21.12.2022

Rozprawa doktorska pt. "Świat społeczny osób głuchoniewidomych - analiza socjologiczna", przygotowana przez dr. Tomasza Kasprzaka z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, zajęła I miejsce w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu PFRON "Otwarte Drzwi" na najlepsze prace doktorskie i magisterskie dotyczące niepełnosprawności.

Jak informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na swojej stronie internetowej, w konkursie wzięli udział autorzy 14 rozpraw doktorskich i 28 prac magisterskich oraz 1 projekt koła naukowego. Ich tematem badawczym jest niepełnosprawność w wymiarach zdrowotnym, zawodowym i społecznym, a także rozwiązania technologiczne służące osobom niepełnosprawnym. Wszyscy laureaci konkursu oprócz nagród finansowych otrzymają zaproszenie do publikacji artykułów naukowych na łamach kwartalnika „Niepełnosprawność – zagadnienia, problemy, rozwiązania”, którego wydawcą jest PFRON.

Dr Kasprzak jest zatrudniony w Zakładzie Pedagogiki Społecznej Wydziału Nauk o Edukacji UwB. Swoją rozprawę doktorską, napisaną pod kierunkiem naukowym prof. UAM dr hab. Anny Michalskiej, obronił przed rokiem.

Więcej informacji o nagrodzie.

Fot. archiwum prywatne dr. T. Kasprzaka

©2023 Wszystkie prawa zastrzeżone.