Sharenting tematem kolejnego spotkania w cyklu „Kolokwia Kulturoznawcze”

Sharenting „Kolokwia Kulturoznawcze” - plakat
Data: 16.05.2024
Miejsce wydarzenia: Sala B4 w siedzibie WSK (budynek B, ul. Świerkowa 20)
Godzina: 15:00 - 16:30

Wydział Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na kolejne spotkanie naukowe w ramach „Kolokwiów Kulturoznawczych”. Tym razem mgr Katarzyna Łukasiak przedstawi wystąpienie pt. "Od prywatności do publiczności. O potrzebie edukacji medialnej w erze cyfrowej na przykładzie zjawiska sharentingu". Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 maja 2024 r., w godz. 15-16.30 w sali B4 w siedzibie WSK (budynek B, ul. Świerkowa 20).

Sharenting to zjawisko polegające na nadmiernym publikowaniu zdjęć, filmów oraz informacji na temat dziecka w mediach społecznościowych. Choć może być wyrazem dumy i chęci dzielenia się rodzicielską radością z rodziną i znajomymi, może też naruszać prywatność dzieci i stwarzać ryzyko dla ich bezpieczeństwa. Jak mówią organizatorzy spotkania na Wydziale Studiów  Kulturowych UwB, sharenting jest doskonałym przykładem na to, jak ważna jest edukacja medialna we współczesnym świecie. Może ona pomóc w zrozumieniu zagrożeń związanych z naszą aktywnością w sieci oraz dostarczyć wiedzy o sposobach ich minimalizowania.

„Kolokwia Kulturoznawcze” służą prezentacji badań prowadzonych przez kulturoznawców i poddaniu ich dyskusji w szerokim gronie specjalistów z różnych dyscyplin. Katarzyna Łukasiak jest asystentem na Wydziale Studiów Kulturowych w Zakładzie Studiów nad Kulturą i Mediami.